НОВІ НАУКОВІ ЗВЕРШЕННЯ УЧНІВ-ЧЛЕНІВ МАЛОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ

Дата: 23.01.2020 10:34

І знову учні  підкорюють світ наукових лабіринтів, адже наука спонукає кожного відкривати й пізнавати нові істини, надихає на створення універсальних предметів, які полегшують людське існування, дарує можливість утілення найзаповітніших мрій, сприяє інтелектуальному розвитку та самовдосконаленню.

10 січня 2020 року на базі Зборівської державної української гімназії ім. Романа Завадовича було проведено І етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України. Із вітальним словом до учасників конкурсу-захисту звернулися: директор гімназії – Ярослава Ярославівна Ковбасюк, начальник Управління освіти, культури, молоді і спорту, праці та соціального захисту населення Зборівської міської ради – Михайло Богданович Бігус, секретар Зборівської міської ради – Ярослава Іванівна Білан. Юні дослідники отримали символічні подарунки : ручки і блокноти.

Науково-дослідницькі роботи учасників конкурсу було репрезентовано в секціях :

- історії : Ремеза І. («Весна народів» 1848 року та її вплив на польсько-українські взаємини»), Кирик В. («Конфесійні трансформації внаслідок українсько-польського переселення 1944-1946 рр.»), Роган Н. («Побут та звичаї запорізьких козаків (за матеріалами історико-культурного комплексу «Запорізька Січ»);

- правознавства : Жеребецька Х. («Особливості кримінальної відповідальності неповнолітніх»), Кармазин В. («Нелегальна еміграція в Україні»);

- української мови : Ремеза О. («Прізвища жителів с.Заруддя Зборівського району Тернопільської області»), Ленар А. («Мова футболу в сучасному комунікативному світі»);

- зарубіжної літератури : Сакали О. («Влада грошей як типологічний мотив у світовій літературі»), Манащук Р. («Компаративний аналіз роману О.Вайльда «Портрет Доріана Грея» та повісті М.Гоголя «Портрет»);

- екології : Грицишин Я. («Оцінка екологічної значимості гідроелектростанцій в Україні з використанням біомаркерів двостулкового молюска»);

- географії та ландшафтознавства : Кулик Т. («Чорнобильська зона як туристична»), Слівінська Х. («Використання інноваційних технологій під час перепису населення. Досвід світу для України»), Мисак Р. («Сучасний стан та перспективи розвитку сонячних електростанцій на території Тернопільської області»);

- медицини : Ремез Х. («Вивчення гостроти зору школярів. Причини і профілактика її погіршення»), Манащук Р. («Визначення артеріального тиску у школярів та його профілактика»).

Бажаємо вам, юні науковці, успіху і наснаги, а також можливості максимально реалізувати свої творчі і наукові здібності.