“ШКОЛА ЛОКАЛЬНОЇ ДЕМОКРАТІЇ” У ПОЛЬЩІ
Здобувати освіту можна в різний спосіб, а особливо коли джерелом пізнання є люди з досвідом і ті, хто все спробували на власному прикладі. Таку можливість обміну досвідом і здобуття нових знань було надано організаторами “Школи локальної демократії” для шести громад західної України у тому числі і для представників Зборівської ОТГ.
Перебуваючи протягом чотирьох днів з 8 по 12 вересня 2018 року у Польщі, ми мали можливість не лише помилуватись чудово збереженими пам’ятками, пройтися давнім Перемишлем і Краковом, соляними копальнями Велічки, побачити надсучасні новобудови, а й пізнати позитиви діяльності процесу децентралізації в Польщі.
Програма перебування та обміну досвідом була добре продумана працівниками освітньо-аналітичного центру розвитку громади. Надзвичайно великий об’єм інформації, зміна місць перебування, різнопланові та різносторонні зустрічі дали можливість почерпнути багато нового.
А саме:
- робота туристичного кластеру;
- співпраця музеїв та громадських організацій;
- можливість і вміння використати природні корисні копалини та їх використання для туристичного та ресторанного бізнесу (соляна копальня Велічки);
- розвиток та діяльність дрібних та середніх кооперативів;
- співпраця органів державної і місцевої влади;
- формування бюджету та його наповнення в місцевості де відсутні великі підприємства;
- формування інфраструктури малих міст;
- розвиток транспортної мережі;
- новітні енергозберігаючі та водоочисні програми та інше;
Також, перебуваючи в цій освітній подорожі, ми вкотре мали можливість черпати інформацію спілкуючись з нашими, вже на сьогодні знайомими, із інших ОТГ. І це з часом переросте у плідну співпрацю.
Проект освітньо-аналітичного центру “Школа локальної демократії” є надзвичайно пізнавальним і буде корисним не лише в межах навчального та візитного періоду. Цей проект вже має майбутнє відображене в діях учасників проекту, а саме у впроваджені новітніх інноваційних і демократичних форм розвитку. Приклади написання проектів, зразки нормативних документів, вже сьогодні слугують для громад у роботі.
Сьогодні кожен слухач школи локальної демократії в очікуванні заключної конференції яка послужить як підсумок до вже проведеної діяльності та новим поштовхом до майбутніх дій.
Ярослава Білан, учасник проекту школи локальної демократії.