Спеціалізований вакцинальний автобус ДУ «Тернопільський ОЦКПХ МОЗ» працював у Зборівській територіальній громаді

Дата: 01.05.2024 12:40

Імунізація представляє собою дієвий засіб для запобігання інфекційним захворюванням, які можуть стати причиною серйозних проблем зі здоров'ям, інвалідності та навіть смерті.

У зв'язку з Всесвітнім тижнем імунізації, 30 квітня спеціалізований вакцинальний автобус ДУ «Тернопільський ОЦКПХ МОЗ» працював у Зборівській ГТ, а саме у місті Зборів.

Завдяки співпраці фахівців відділу промоції здорового способу життя ДУ «Тернопільський ОЦКПХ МОЗ», Козівського відділу Тернопільського міськрайонного центру ДУ «Тернопільський ОЦКПХ МОЗ» та медичних працівників КНП «Зборівський ЦПМСД» Зборівської міської ради всі охочі мали можливість отримати рутинну імунізацію та консультацію сімейного лікаря.

Під час цього заходу проводилася вакцинація від дифтерії та правця вакциною АДП-м – 57 дорослих та 18 дітей вакцинами:

• КПК – 6;
  • АКДП – 4;
  • ІПВ – 1;
  • Гепатит В – 1;
  • Hib – 1;
  • АДП – 3;
  • АДП-м – 2.

Важливо зауважити, що щеплення допомагають не лише захистити особу, яка отримує щеплення, але й сприяють створенню колективного імунітету, що захищає всю громаду.

Україна має недостатній рівень охоплення щепленнями, що робить країну вразливою до спалахів інфекційних захворювань, таких як кір, дифтерія та поліомієліт.

Тиждень імунізації, проведений з 24 по 30 квітня, спрямований на підвищення обізнаності населення про важливість імунізації та стимулювання людей робити щеплення собі та своїм дітям.

Гасло Тижня імунізації цього року − «Людські можливості: порятунок життів шляхом імунізації».