Всесвітній тиждень імунізації

Дата: 24.04.2024 15:08

ДУ «Тернопільський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» запрошує вас подбати про своє здоров'я та здоров'я своїх близьких.

З 24 по 30 квітня буде проходити Всесвітній тиждень імунізації. Його мета — нагадати про важливість щеплень та роз'яснити людям як вакцини захищають організм від важких інфекційних хвороб, особливо для дітей. В цьому році тиждень буде проходити під гаслом «Людські можливості: порятунок життів шляхом імунізації».

Вакцинація — це безпечний та ефективний спосіб захисту дітей та дорослих від небезпечних інфекційних хвороб та їхніх ускладнень.

Згідно з Національним календарем профілактичних щеплень кожна дитина в Україні до 16 років має отримати щеплення від 10 небезпечних інфекцій:

• гепатиту В ;
  • туберкульозу;
  • кору;
  • паротиту;
  • краснухи;
  • дифтерії;
  • правця;
  • кашлюка;
  • поліомієліту;
  • гемофільної інфекції типу b.

Дорослі мають кожні 10 років ревакцинуватися від дифтерії та правцю.

Для того щоб запобігти спалахам хвороб та захистити тих людей, яким за віком чи через важкі хвороби та стани тимчасово не можна вакцинуватися від певних хвороб, потрібен колективний імунітет. Для цього 95% дітей мають бути щеплені всім, що належить у їхньому віці, а не менше 80% дорослих мають вчасно робити бустерні щеплення від правця й дифтерії.

Здоров'я – це найцінніше, що ми маємо.

Імунізація – це найефективніший спосіб захистити себе та своїх дітей від інфекційних захворювань. Завдяки вакцинам ми можемо запобігти таким небезпечним хворобам, як дифтерія, правець, кір, краснуха, паротит, поліомієліт та багато інших.

Пам'ятайте, що імунізація – це ваш шанс зберегти здоров'я та життя собі та своїм близьким.

Не зволікайте – вакцинуйтеся.

Разом ми можемо зробити світ кращим та здоровішим.