Зроблено перший крок до створення індустріального парку "Зборів". Що це?

Дата: 24.01.2021 14:02

Фото для візуалізації, джерело: Сьогодні UA

За віповідне рішення у п'ятницю проголосували депутати Зборівської міської ради.

Вирішено створити індустріальний парк "Зборів" на земельній ділянці 16 Га за адресою вул. Сонячна ( біля автомобільної траси міжнародного значення Львів-Тернопіль-Рава Руська). Виконавчий комітет ради повинен подати у встановленому порядку уовноваженому державному органу документи для включення індустріального парку "Зборів" до Реєстру індустріальних парків.

Законодавчу базу розробки Концепції індустріального парку складають:

• Закон України „Про індустріальні парки“,

• Закон України „Про інвестиційну діяльність»“,

• Закон України „Про інноваційну діяльність“,

• Закон України „Про оренду землі“,

• Закон України „Про регулювання містобудівної діяльності“,

• Земельний Кодекс,

• Податковий Кодекс,

• Бюджетний Кодекс,

• та інші нормативно-правові акти, які регулюють питання господарської діяльності.

Що це таке?

Індустріальний парк (ІП) – це визначена нормативними документами певна територія, облаштована технологічною інфраструктурою, у межах якої учасники індустріального парку можуть здійснювати господарську діяльність у сфері промислового виробництва, науково-дослідну діяльність, діяльність у сфері інформації і телекомунікацій. У якості додаткового і вагомого бонусу підприємства, що працюють в індустріальному парку, мають низку податкових і законодавчих пільг. Так виглядає базова ідея.

Індустріальний парк не слід плутати з вільною економічною зоною, яка є ширшою категорію, охоплює більшу територію і галузі економіки.

Які подібні проєкти є у області?

На Тернопільщині - це Чортків та Тернопіль. За осиланням можна ознайомитись із концепцією тернопільського ІП : https://ternopilcity.gov.ua/app/webroot/files/Ternopil-IP-presentation.pdf

Що це нам дає?

Забезпечення сталого економічного розвитку Зборівської ТГ шляхом формування єдиної території з облаштованою інфраструктурою для розміщення нових об’єктів промисловості, інноваційної сфери, логістики і супутніх послуг, спрямованих на забезпечення економічного зростання, створення сприятливих умов для залучення інвестицій в економіку громади, підвищення конкурентоспроможності регіону, збільшення надходжень до бюджету громади та Державного бюджету України, а також активізації інвестиційної діяльності як в громаді, так і в регіоні.