ПРО ЗДІЙСНЕННЯ ПАТРОНАТУ НАД ДИТИНОЮ

Дата: 14.02.2019 08:48
Кількість переглядів: 2083

На даний час державна політика у сфері захисту прав дітей перебуває у стані реформування інтернатних закладів та пошуку альтернативних форм влаштування дітей. Зокрема, однією із таких форм є патронатні сім'ї.

Що таке патронат над дитиною?

Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім'ї патронатного вихователя у період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Переваги патронату:

• дитина залишається проживати у своїй громаді, максимально наближено до родини
  • дитина тимчасово «в гостях» у професійній патронатній сім'ї, за її життя і здоров'я відповідає патронатний вихователь
  • створені умови для освіти, розвитку, соціально-психологічної реабілітації дитини
  • біологічна сім'я під супроводом соціального працівника
  • постійний моніторинг можливості повернення дитини до батьків, або пошук для дитини нової сім'ї
  • опримальний час для прийняття найкращого для дитини рішення (протягом 3-х, максимум протягом 6 міс.)

Фінансування послуги патронату:

Оплата послуг з патронату над дитиною складається з:

• соціальної допомоги на утримання влаштованої під патронат дитини обсягом у два прожиткові мінімуми для дитини відповідного віку на місяць:

Фінансовий період:

Діти віком від народження до 6 років

Діти віком від 6 до 18 років

Січень-червень 2019 р.

1626 грн. х 2 = 3252 грн.

2027 грн. х 2 = 4054 грн.

Липень-листопад 2019 р.

1699 грн. х 2 = 3398 грн.

2118 грн. х 2 = 4236 грн.

З 1 грудня 2019 р.

1779 грн. х 2 = 3558 грн.

2218 грн. х 2 = 4436 грн.

• грошове забезпечення за надану патронатним вихователем послугу в розмірі 5-ти прожиткових мінімумів для працездатних осіб:

з 01 січня 2019 р.      1921 грн. х 5 = 9605 грн.

з 01 липня 2019 р.      2007 грн. х 5 = 10035 грн.

з 01 грудня 2019 р.      2102 грн. х 5 = 10510 грн.

Однак, при влаштуванні 2-х і більше дітей, дітей віком до 1року, неповнолітньої вагітної, дитини з ВІЛ, грошове забезпечення збільшується на 10 % за кожну дитину та категорію, але сумарно не перевищує 50 %.

• сплата єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування за патронатного вихователя.

Хто такий патронатний вихователь?

Патронатний вихователь – це спеціаліст, який пройшов навчання за спеціальною програмою та на договірній основі здійснює догляд, виховання, забезпечує реабілітацію тимчасово влаштованих в його сім'ю дітей, несе  відповідальність за їх життя та здоров'я в період надання цим дітям послуги патронату, допомагає дитині та її сім'ї у подоланні складних життєвих обставин.

Патронатний вихователь …

• допоможе дитині подолати стрес, зумовлений відсутністю чи втратою прихильності у біологічній сім'ї
  • створить позитивний емоціний контакт із дитиною, правильно реагуватиме на її потреби
  • представлятиме інтереси дитини перед іншими фахівцями соціальної сфери
  • стане посередником між дитиною та її біологіччними батьками / особами, які їх заміняють чи усиновителями / прийомними батьками

Патронатний вихователь зобовязаний забезпечити дитині:

• особистий простір для проживання,
  • одяг відповідно до віку, сезону та статі,
  • харчування,

а також:

• організувати процес та створити дитині умови для навчання, фізичного та духовного розвитку,
  • забезпечити надання чи доступ до послуг, визначених договором про патронат над дитиною,
  • сприяти контактам дитини з батьками, іншими законними представниками, родичами, якщо це відповідає інтересам дитини та не порушує її права

Хто може бути патронатним вихователем:

• громадяни України віком від 35 до 60 років (для жінок) і від 35 до 65 років (для чоловіків)
  • мають позитивний досвід виховання дітей
  • не мають судимості
  • не мають шкідливих звичок (не зловживають алкоголем, не мають наркотичної залежності)
  • мають власне/орендоване житло
  • пройшли курси відповідної підготовки

Хто потребує послуги патронату?

Діти, які потрапили в складні життєві оставини та за різних обставин певний час не можуть перебувати у власній сім'ї або їхні батьки чи особи, які їх заміняють, не можуть піклуватися про них, в тому числі:

• новонароджені діти, від яких відмовились батьки;
  • підкинуті, безпритульні діти;
  • діти із сімей, в яких існує загроза їх життю та здоров'ю;
  • діти, які зазнали насильства, жорстокого поводження;
  • діти, батьки або особи, які їх замінюють, померли, пропали безвісті

Одночасно до сім'ї патронатного вихователя можуть бути влаштовані тільки діти, які є між собою рідними братами та сестрами, або діти, які виховувалися в одній сім'ї

Як дитина влаштовується в патронат?

• за згодою її батьків/законних представників;
  • за письмової заяви дитини, у разі, коли вона досягла такого віку та рівня розвитку, що може її висловити;
  • за письмової заяви батьків про тимчасові обставини, які перешкоджають спільному проживанню;
  • без згоди її батьків/законних представників за наявності:
    • рішення про негайне відібрання дитини;
    • акта про покинуту чи знайдену дитину, дитину, яку батьки відмовилися забрати з пологового будинку, іншого медичного закладу;
    • у разі відсутності відомостей про місце перебування батьків/законних представників;
    • за наявності безпосередньої загрози життю чи здоров'ю дитини, що підтверджено актом проведення оцінки рівня безпеки дитини.

Запрошуємо до співпраці усі небайдужі родини, які готові поділитися сімейним теплом з дітьми, які мають ризик залишитися без батьківського піклування та потребують тимчасової підтримки. За детальнішою інформацією  просимо звертатися до Центру надання соціальних послуг Зборівської міської ради (Оксана Футорська – тел.0674208442).

Адреса: м. Зборів, вул.Козацька,3.