ІНФОРМУЄМО ПРО ТЕ, ЩО 12 ЖОВТНЯ 2023 РОКУ ЗАКОН, ЯКИМ ВІДНОВЛЕНО ДЕКЛАРУВАННЯ ТА ФУНКЦІЇ НАЗК, НАБРАВ ЧИННОСТІ

Дата: 07.11.2023 10:51

Інформуємо про те, що 12 жовтня 2023 року Закон, яким відновлено декларування та функції НАЗК, набрав чинності.

ТЕРМІНИ КОМПАНІЙ ДЕКЛАРУВАННЯ

Щорічні декларації за 2021-2022 роки необхідно подати до 31 січня 2024 року, а за 2023 рік – до 31 березня 2024 року включно.

ТЕРМІНИ ДЛЯ ТИХ, ХТО ДОБРОВІЛЬНО ПОДАВАВ ДЕКЛАРАЦІЇ

Декларанти, які після повномасштабного вторгнення добровільно подали декларацію, мають можливість виправити ці декларації (подані з 24 лютого 2022 року до 11 жовтня 2023 року включно. - Ред.). Для цього необхідно протягом 14 днів, тобто не пізніше 25 жовтня 2023 року, звернутись до НАЗК з листом у довільній формі, в якому зазначити яку або які декларації є потреба виправити і вказати дату їх подання.

Далі ви отримаєте відповідне повідомлення у своєму персональному електронному кабінеті Реєстру та зможете подати виправлену декларацію протягом 30 днів, проте лише один раз.

ДЛЯ КОГО ПОДАЧА ДЕКЛАРАЦІЙ ВІДТЕРМІНОВАНА

Є категорії осіб, до яких відтерміновано обов'язок подачі декларацій. Це:

• військовослужбовці ЗСУ, Державної прикордонної служби, Держспецзв’язку, Управління державної охорони та інших військових формувань, поліцейських особливого призначення, які залучені до ведення бойових дій;
  • особи,  які проходять службу на умовах державної таємниці і розкриття даних про яких зашкодить здійсненню ними цієї служби;
  • особи, які для здійснення повноважень перебувають у зоні проведення активних бойових дій, перебувають на тимчасово окупованих територіях;
  • особи, які є полоненими та інтернованими, хто перебуває на лікуванні та реабілітації після поранення або контузії у зв'язку із несенням військової служби і виконанням повноважень;
  • члени сімей всіх цих названих категорій осіб.

КОЛИ БУДЕ ВІДКРИТИЙ ДОСТУП ДО РЕЄСТРУ ДЕКЛАРАЦІЙ

НАЗК відкриє публічний доступ до Реєстру 10 грудня 2023 року з урахуванням безпекових заходів.

ЯКІ ЗМІНИ У ПОДАННІ ДЕКЛАРАЦІЙ

Закон дозволяє не декларувати рахунки, на яких обліковуються некомпенсовані грошові заощадження громадян України в установах акціонерного товариства "Державний ощадний банк України", поміщені в період до 2 січня 1992 року в установи Ощадного банку СРСР, що діяли на території України. Хоча раніше заощадження у такому банку прирівнювались до звичайних банківських вкладів, тобто підлягали обов'язковому декларуванню.

З метою своєчасного заповнення декларацій на сайті НАЗК та подання її у належний Законом строк радимо заздалегідь перевірити термін дії та належне функціонування особистого електронного підпису (ЕЦП).