ВИГІДНІ УМОВИ КРЕДИТУВАННЯ ДЛЯ СУБ’ЄКТІВ МАЛОГО ТА СЕРЕДНЬОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА

Дата: 15.01.2019 14:15

Вигідні умови кредитування для суб’єктів малого та середнього підприємництва

З 23 вересня 2018 року діє програма часткового відшкодування відсоткових ставок за кредитами банків для суб’єктів малого і середнього підприємництва, яка дає змогу отримати кредит за порядком часткового відшкодування  відсоткових ставок, а саме 7,5% річних в гривнях.

Тернопільська обласна державна адміністрація першою серед областей України спільно з Німецько-українським фондом розробила відповідний механізм – «Порядок використання коштів, передбачених в обласному бюджеті, на часткове відшкодування відсоткових ставок за кредитами банків для суб’єктів малого і середнього підприємництва».

Кредитуватися будуть суб’єкти малого та середнього підприємництва, які зареєстровані на території Тернопільської області і здійснюють в межах регіону господарську діяльність, основний вид якої відповідає вимогам «Порядку за встановленими основними напрямками, зокрема: сільське господарство, харчова та переробна промисловість, готельний та ресторанний бізнес, IT та телекомунікації, інформаційні послуги».

Суб’єкти малого та середнього підприємництва на момент надання їм кредиту повинні відповідати таким вимогам:

1. Мати стабільний фінансовий стан, а саме вести фактичну господарську діяльність не менше 18 місяців, у тому числі прибуткову діяльність в останньому звітному році; мати клас боржника для юридичних осіб - не менший ніж 8-й та для ФОП- не гірший ніж 4-й, згідно з вимогами Положення про визначення банками України розміру кредитного ризику за активними банківськими операція ми, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 30.06.2016 року №351.
  2. Бути юридично незалежними, тобто 25 % і більше його статутного капіталу не може належати прямо чи опосередковано одній та більше юридичним особам, які підпадають під визначення суб’єктів великого підприємництва.
  3. Не мати простроченої заборгованості по основному боргу та % перед банками--партнерами НУФ на момент підписання нового кредитного договору. Допускається наявність простроченої заборгованості за основними боргом за відсотками за кредитом будь-якому кредитору тривалістю не більше 30 календарних днів, яка має бути погашена на момент подання кредитної заявки.
  4. Мати позитивну кредитну історію у банків – партнерів НУФ впродовж  останніх 12 місяців (за наявності).
  5. Не перебувати у стані ліквідації, реорганізації або банкрутства на момент підписання нового кредитного договору.
  6. Щодо них не мають проводитися процедури фінансової реструктуризації, передбачені ЗУ «Про фінансову реструктуризацію».
  7. Не мати заборгованості щодо сплати податків і зборів перед бюджетами усіх рівнів та бюджетними цільовими фондами.

Максимальна сума кредиту для суб’єкта малого та середнього підприємництва – 100 тис. євро. Кредити надаються виключно в національній валюті. Участь позичальника у фінансуванні об’єкту кредитування – не менше 20%.

За отриманням детальної інформації щодо отримання кредитів та їх оформлення звертайтесь до банків – партнерів НУФ :

1. ПАТ «KredoBank» ( посилання на веб-сайт:  https://kredobank.com.ua)
  • м. Тернопіль, вул. Замкова, 16;
  • м. Тернопіль, вул.. Б. Хмельницького, 14-16;
  • м. Тернопіль, вул. Дружби, 3.
  1. АБ «УКРГАЗБАНК» ( посилання на веб-сайт:  https://www.ukrgasbank.com)
  • м. Тернопіль, вул. І Франка, 23;
  • м. Тернопіль, вул. Замкова 9, приміщення 14;
  • м. Борщів, вул.. Гетьмана Мазепи, 7;
  • м. Чортків, вул.. Степана Бандери, 8-а

За отримання детальної інформації щодо порядку відшкодування відсоткових ставок за кредитами звертайтесь до  Тернопільський регіональний центр Підтримки Підприємництва (м.Тернопіль, вул.Грушевського, 8, каб. 837 тел. (0352) 25-25-85, (098) 648-60-86; електронна адреса: ternopil.vrp@gmail.com та у Зборівську міську раду (03540) 2-11-86, електронна адреса: 04058410@mail.gov.ua.